بنابراین اگر شما با مزایای شنا آشنا هستید و از آن اطلاع دارید و شما در مکانی هستید که به استخر شنا دسترسی دارید پس لازم است قبل از ورود به استخر وسایل مورد نیاز آن را تهیه کنید . اما چه چیزهایی برای شنا استفاده می کنید؟ لباس شنا و حوله هر دو از وسایل بسیار ضروری می باشند ، اما در اینجا چند پیشنهاد دیگر  برای شما داریم که با خیالی آسوده تر در استخر باشید و از آن لذت ببرید .

Daniel Bell (AUS) action reflections Swimming 2000 Sydney PG

ضروری ترین و اولین وسیله برای رفتن به استخر،  یک لباس شنا، تنه، شورت، تی شرت و / یا شلوار استرچ می باشد. البته قبل از مراجعه به استخر ، چک کنید ببینید که آیا دستورالعمل هایی خاصی در مورد لباس شنا دارند . برخی از استخر ها اجازه نمی دهد لباس شنا خاصی با خود داشته باشید و حتما باید از لباس های شنایی که در محل به شما داده میشود باید استفاده کنید .

حوله یکی از ضروری ترین وسایل برای خشک کردن پس از شنا است. ممکن است گاهی بخواهید بیش از یک بار خود را خشک کنید پس همیشه آماده باشید.

یک لباس بلند و گشاد همراه خود داشته باشید البته اگر شما در مورد لباس شنای خود حساس هستید که در کنار استخر به زمین یا صندلی های کنار استخر برخورد نداشته باشد و نگران هستید ، ایده خوبی است که یک روپوش تمیز برای پوشش دادن و نگهداری از گرما داشته باشید و یا اگر دوست ندارید که لباسی روی لباس شنای خود بپوشید بهتر است یک پارچه تمیز با خود داشته باشید که هنگام استراحت روی آن بنشینید .(بهترین استخر های تهران و بهداشتی ترین استخر ها فقط در هموطن کارت ارائه میشود )

کلاه شنا .  کلاه های شنا می توانند برای کسانی که موهای بلند دارند مفید باشد.  نه تنها موهای خود را با آن جمع میکنند و دیگر هنگام شنا موها روی صورتتان نمی ریزد ، بلکه همچنین از کشیده شدن موها و احساس درد را کاهش می دهد تا به راحتی شنا کنند.

عینک شنا اگر چه از وسایل ضروری نیست ، اگر شما یک شناگر آماتور هستید، توصیه می شود که از عینک های شنا استفاده کنید. هنگامی که برای شنا  از آن استفاده کنید از چشم های شما در برابر کلر موجود در استخر محافظت می کند.

وسایل شنا

لوازم دیگر برای شنا کردن :

    • لوازم آرایشی و بهداشتی کلر و سایر مواد شیمیایی که در استخر شنا استفاده می شود می توانند پوست و مو را کمی خشک نگه دارند، بنابراین شامپو، ژل ، مرطوب کننده و سایر وسایل آرایشی که ممکن است نیاز داشته باشید را با خود همراه داشته باشید.
  • گل مو(کش مو) برای کسانی که موهای بلند دارند، کپسول های مو یا نوار موی مواردی است که لازم است داشته باشید اگر قصد دارید بدون کلاه شنا کنید.
  • فلیپ فلاپ یا کفش کنار استخر ، ممکن است فکر کنید نیازی به آن ندارید و یا همیشه میتوانید خودتان را کنترل کنید و لیز نخورید اما حتما یک کفش کنار استخر با خود داشته باشید معمولا در استخرها این کفش ها موجود است اما برای اطمینان بیشتر یکی از این فیلپ فلاپ ها به همراه داشته باشید .
  • معمولا شناگران همیشه نگران این هستند که وسایل خود را زمانی که در حال شنا هستند کجا قرار دهند معمولا بیشتر استخر ها دارای کمد اختصاصی هستند اما بهتر است قبل از مراجعه به استخر با مسئول مربوطه هماهنگ شوید و از این مورد اطمینان حاصل نمایید که دیگر نگرانی نداشته باشید .
  • بطری آب. شنا یک نوع از ورزش است. هنگامی که شما شنا می کنید مهم است که هیدراته شوید. در استخر شما متوجه خواهید شد که چقدر شما عرق می کنید و بنابراین چقدر آب را از دست می دهید. به یاد داشته باشید یک بطری آب بیاورید، آن را در کنار استخر نگه دارید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید .
  • میان وعده . بهتر است زمانی که به استخر میروید یک میان وعده سبک با خود داشته باشید مثل میوه ها ، اسنک و … ، چون زمانی که شنا میکنید مقدار بسیار قابل توجهی انرژی را از دست میدهید .